خانه / اخبار / وزارت درمان یا دردهای بی درمان

وزارت درمان یا دردهای بی درمان

“حدود هفت درصد مردم سالیانه بخاطر نداشتن هزینه های درمان زیر خط فقر می روند”۲dd75724-fbc4-426f-ae77-eb2d0a7cbb19

همین جمله را در گوگل سرچ کنید.

از آقای هاشمی وزیر بهداشت کنونی تا آقای طریقت منفرد و خانم دستجردی و آقای لنکرانی و حتی چندتا وزیر عقب تر همگی در گوگل با این جمله بالا می آیند. ظاهرا از یافته های یکی از پژوهشگاه های وابسته به وزارت بهداشت است که هر وزیری می آید می گذارند روی میزش تا در رای اعتماد یا سایر سخنرانی ها بگوید.
جالب است نه؟

از بین صدنفر هرسال هفت نفر به قید قرعه چون ندارند پول دکتر و بیمارستان و دستمزد و دارو و مابقی را بدهند بعنوان مثال مجبور می شوند خانه شان را بفروشند تا مریض شان را درمان کنند و آوارگی و بدبختی و مستاجری و قرض و قوله شروع می شود و پرت می شوند پایین خط فقر.
آمار تکان دهنده ای است نه؟

ما رایت ثروت موفوره الا و فی جانبها حق مضیع (امیرالمومنین علی علیه السلام)
بالاخره ما مسلمانیم. اعتقاد اقتصادی مان می گوید هرجا شکاف عمیق یا دره عجیبی از فقر دیدید در همان حوالی قله های برافراشته ثروت و رشته کوه های انباشته از زر و سیم هم بگردید پیدا می کنید.

حالا از گوگل کمک بگیرید “پزشکان با در آمد میلیونی” را هم سرچ کنید.

ظاهرا طبق آمار ما ۳۰۰ پزشک در کشور داریم که بالای یک میلیارد تومان در ماه درآمد دارند و بخش اعظمی از آنها مالیات هم پرداخت نمی کنند. حدود ۲ هزار پزشک داریم که بالای ۵۰۰ میلیون تومان در ماه درآمد دارند. پزشکان زیادی هم داریم که روزی ۱۰۰ میلیون تومان درآمد دارند.
تکان دهنده است نه؟

این رقم ها بیشتر است یا فیش های حقوقی اخیر که بزرگترین شان دویست یا سیصد میلیون در ماه حقوق گرفته اند؟ تعداد پزشکان بیشتر است یا چند تا مدیر خودروساز یا چندتا مدیر بانکی که اسم و عکس شان رفته روی سایت ها؟
مهم اینست که در جامعه ما درآمد نجومی برای برخی مشاغل اصلا تخلف نیست. حتی اگر بهای میلیاردر شدن یک عده زیر خط فقر رفتن یک عده دیگر باشد.

نمیخواهم قبح فیش های حقوقی و غصه کارگری که باحقوق ماهی یک میلیون باچند سر عائله فیش ۲۵۰میلیونی رئیس کل رفاه بانک کارگران را می بیند کم کنم ولی درد است اینکه افرادی را هیچوخت عکس شان را روی سایت ها به عنوان متخلف نمی زنند بلکه با سلام و صلوات می آورند وزیر شان هم می کنند. تاجرهایی جدیدی مثل وزیر بهداشت خودمان هستند که با حیات شما تجارت می کنند.

شما خیلی شیک و با کلاس باید به انتخاب خودت بروی و خانه ات را بفروشی تا با پول چند تا خانه دیگر که برای هزینه درمان فروخته می شود پزشک محترم ویلای دیگری مثلا در اسپانیا بخرد یا پورشه ای برای فرزندش یا بیمارستان خصوصی دیگری در شهرک غرب بسازد.

جهت گیری دولت در مورد درآمدهای میلیاردی را باید جایی خارج از شوهای تبلیغاتی مثل نامه آقای روحانی به آقای جهانگیری جست و جو کرد

حتما ببینید

۸ پیشنهاد برای پیشگیری از سوزش شبانه سر دل

سوزش سر دل همان احساس ناراحت کننده ای است که معمولا در قفسه سینه شروع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *