خانه / اخبار / نهضت طب ایرانی اسلامی

نهضت طب ایرانی اسلامی

در پی عدم برگزاری کنگره طب ایرانی اسلامی سخنان استاد خیراندیش در مشهد گویای چرائی آنست!

یکبار در دادگاهی نوشتم مسئولیت بیماران خودم که بر اثر خطای احتمالی دچار مشکل شدند  و تمام طبیبان طب سنتی کشور بر عهده ی من و در مقابل مسئولیت تمام خطاهای وزارت بهداشت به عهده ی شما و رئیس مجلس و رئیس جمهور . جلسه ی بعدی حاضر نمیشوم مگر اینکه دادگاه علنی باشد .

هنوز هم حرف من همان است .طب سنتی تازه در شروع راه است . طبیبی که تازه حجامت یاد گرفته اگر روزی یک صفحه یاد بگیرد در سال ۳۶۰ صفحه میشود . و علم یاد گرفته نه حرف شما که امسال ۴۰۰۰ صفحه چاپ می کنید که سال بعد ۶۰ درصدش تغییر می کند .ما در اینجا نخواهیم ماند و رشد خواهیم کرد . همچنان که پزشکانی که با صد ساعت آموزش شروع کردند الان حکیم و صاحب ایده های جدید هستند.عده ای دنبال انضباط دهی هستند که طب سنتی مثل هاریسون یکپارچه باشد که من با آن مخالفم . اختلاف سلیقه باید در طب سنتی باشد تا رشد کند . ده نفر با ده نظر در مجادله و بحث همدیگر را رشد می دهند .ببندید دهان ISI رو . مقاله جمع میکنید و مینویسید و آخر سر سرنخ اطلاعت را به دست صهیونیست میدهید . اطلاعات را به اینها ندهید .یعنی چه ISI؟عصاره ی اطلاعات را به صهیونیست ها دادن که هنر نیست .مقالات و مجلات معتبر داخلی درست کنید , اولا خودتان خودتان را رشد دهید و بعد اینها سند علمی محرمانه است .نهضتی که بعد از ۳۰سال از یک نفری به این تعداد رسیده اگر ده سال دیگر ادامه پیدا کند دنیا را میگیرد .

توسعه ی طب سنتی

خانمها پیش قراولان طب سنتی هستند . اینها بایستی عالمان و دانشمندان طب سنتی شوند تا این علم ماندگار و پایدار شود .در دفتر من را میشود پلمب کرد ولی آشپزخانه ی شما را که نمیشود پلمب کرد . این نیازمند دانشگاه و کلاس نیست , پس جلسات خصوصی بگذارید .

علوم طب را از انحصار پزشکان خارج کنید . روحانیون به میدان بیایند . کجا هستند روحانیون و چرا کتابهای خودشان را نمی خوانند ؟ این بحار الانوار ۸ جلدش طب است , وسایل الشیعه ۷ جلدش طب است . اینها را بخوانید و به مردم منتقل کنید .میخواهید امضای جدید اضافه کنید بگویید پیامبر اکرم حجامت میکند , حضرت امیر حجامت می کند , امام رضا علیه السلام حجامت میکند و سید علی خامنه ای هم حجامت میکند . این هم برای اینکه این شک برطرف شود که حجامت قانونی است. علمی ترین دستورات جاری دنیا دستورات ائمه است .

باید به دانش آموزان طب سنتی یاد بدهیم .بیایید ابزار حیاتمان را از گرو صهیونیست خارج کنیم. دو هفته ی دیگر روز قدس است .چه میخواهید بگویید ؟ مرگ بر اسراییل ؟همان اسرائیلی که پول به حسابش حواله کردیم ۹۳ تا ۹۷ درصد شرکت های دارویی دنیا صهیونیست ها هستند .ما از نمایندگان مجلس دوره ی قبل گله مندیم که چرا حرکتی نکردند ؟ما از نمایندگان مجلس می خواهیم با وضع قوانین درست و همه جانبه , جایگاه اساسی طب سنتی را در نظام درمانی کشور تبیین نمایند .اندیشه ی ما این است که اگر طب ایرانی و اسلامی با هم درآمیزند و این دو اندیشه با طب کلاسیک عالمانه و محققانه مخلوط شوند طب سومی به دنیا خواهد آمد که این طب سوم مشکلات اساسی بشر  را حل خواهد کرد .متخصصان طب سنتی از حرف های قلمبه سلمبه پرهیز کنند و با زبان مردم سخن بگویند .مردم باید بفهمند چه دارویی مصرف میکنند و چه رفتار درمانی باید انجام دهند .

فعالان در عرصه ی طب سنتی

در برخورد اقتصادی انصاف داشته باشید .علم خود را افزیش دهید . ساده سازی کنید. تجمیع اندیشه داشته باشید. تجمیع اندیشه راه رفع خلاء این صد سال گذشته است .هر تجربه ای که پیدا میکنید به همدیگر منتقل کنید .من طرفدار ایجاد موسسه ی دفاع از حریم حقوقی فرهنگی شخصیت ها هستم .

زمینه ای فراهم کنید در این یک ساله تا دولت بعدی هر کس آمد , بتواند قوانین را درست اجرا کند .اگر اجرا شد  ۴ تا ۸ سال تحول عظیم اتفاق خواهد افتاد .تحول طبی پدید می آید و تن سالم می شود . تن سالم +روان سالم و روح درست و تربیت درست و معنویت , اینها زمینه ساز ظهور حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف می شوند . طب سنتی را با ۳۰۰سال تلاش از ما گرفتند و با وضع قانون ضرورت وجود دیپلمه از دانشگاه طبی , میخ طابوت طب سینوی کوبیده شد .

در احیای مجدد حرکت هایی شد و موسسه شروع به آموزش آموخته های موجود کرد . و در نتیجه یک حرکت فرهنگی پدید آمد که ۱۲میلیون مورد حجامت در سال ۹۲ از نتایج آن بود .در برنامه ی توسعه ی طب سنتی برنامه ریزی شده بود تا سال ۹۲ دو هزار نفر حکیمی بگیرند و ۷۰درصد طب کشور سنتی شود و ۷۸۰ داروی گیاهی بیمه شود که یکی هم انجام نشد .

اینکه شعار سال اقدام و عمل شد یعنی نه اقدامی بوده و نه عملی .در جایی می روم و من را پدر طب سنتی خطاب می کنند , ولی این کارهایی که در سراسر کشور اتفاق افتاد کار من به تنهایی نبود . برای مجموعه ای از آدم های مخلص , پرتوان دلسوز که کنار من آمدند و از برآیند این کارها این اتفاق افتاد . دعوت ما برای کنگره ی حمایت یک دعوت ۶۰ثانیه ای بود و به این میزان استقبال داشتیم . سالنی که ما گرفتیم ۱۲۰۰۰نفری بود اسماً ولی در حقیقت ۶۰۰۰صندلی بیشتر نداشت و اینها از اسم ۱۲۰۰۰ نفر ترسیدند . آمار دقیق حرکت کنندگان ۱۴۰۰۰نفر بود .کنگره برگزار نشده برگزار شد , ما نمیدانستیم وزن اجتماعی طب سنتی چیست و حالا فهمیدیم و من این گزارشرا در دیدار با حضرت آقا دادم .طب سنتی یک تحول علمی از یک کتاب به کتاب دیگر نیست .طب سنتی تربیت چهار طبیب و درست کردن دانشگاه نیست .طب سنتی محصور در مغازه و عطاری و حجامت و زالو نیست .طب سنتی یک نهضت است .یک نهضت فراگیر , همه جانبه , عمیق , با پشتوانه تاریخی , با آینده ای روشن , با طرفدارانی دانشمند , زداینده ی نفوذ دشمن , قوت بخش نسل , رشادت بخش نسل شیعه , ایجاد کننده ی الفت و الفتی که در بین مردم جهان می تواند پدید بیاورد پایان ناپذیر است .

این نهضت قابل قیاس با نهضت تنباکو و ملی شدن صنعت نفت نیست .در این نهضت یک درگیری فرهنگی رودررویی داریم و بخش اساسی جهل پیوسته در پیکره ی جامعه است .بیایید با این جهل به مداوم مبارزه کنیم .

حجامت بهترین روش مقابله و سم زدایی دذ مقابل تمام سم های غذایی , خوراکی , استنشاقی و دارویی است. من این مطلب را در ملاقات اخیر به رهبری گفتم و گفتند اینها را به مردم بگویید , نگفتند به وزارت بهداشت بگویید .

نهضت طب سنتی پا گرفته است , و در حرکتی که به راه افتاد , مردم در کنگره می خواستند ببینند ۶۳صفحه ی سند طب سنتی چه شد ؟ بند ه ماده ی ۳۴ قانون برنامه ی پنجم توسعه چه شد ؟ شورای طب سنتی چه شد ؟ آنچه که بود براندازی بود و آنچه که هست یک نهضت است و این نهضت با سر زیر آب کردن خیراندیش وموسوی و …. از بین برو نیست . ما یک خلا حقوقی داریم که قوه ی قضاییه تمام و کمال کمک کرده و من مچکرم .با حکم قاضی دفتر ما را پلمب کردند و از آن طرف اسناد ما را بردند و به دانشجویان و بیماران تماس گرفتند که اگر شکایت دارید بیایید , و این قدر پول بگیرید .اگر این کاری که شما میکنید , ما بکنیم که نابود میشوید .یک سایت اعلام میکنم که هر کس از وزارت بهداشت و طبیبان و روش درمان شکایت دارد فقط اسم بنویسد . آن وقت چه اتفاقی می افتد ؟ من برای کشورم غصه می خورم زیرا بحرانی پدید خواهد آمد که نمی توان جلوی آن را گرفت .

 

حتما ببینید

۸ پیشنهاد برای پیشگیری از سوزش شبانه سر دل

سوزش سر دل همان احساس ناراحت کننده ای است که معمولا در قفسه سینه شروع …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *